Peptydy powstają w organizmach żywych na skutek chemicznej reakcji zwanej biosyntezą białek. Peptydy, które są używane w kosmetologii pochodzą w większości z chemicznej reakcji , która została przeprowadzona sztucznie poza organizmem żywym. W sztucznych warunkach powstają w specjalnym pomieszczeniu badawczym. Korzystne oddziaływanie peptydów w kosmetologii stosowane jest do pielęgnacji włosów a także skóry. Peptydy budują tłustą skorupę na powierzchni włosa albo skóry a w ten sposób zapobiegają wydobywaniu się wody z wnętrza komórek. Włosy lub skóra pozostanie dzięki temu o wiele dłużej nawilżona.

Peptydy wykazują również odżywcze działanie dla naszego organizmu. Pobudzają go do tego, żeby wytwarzał więcej odżywczych składników, co widocznie wpływa na poprawę naszego zdrowia. Peptydy z dużym powodzeniem stosowane są w dziedzinie kosmetologii. Swoją sławę zawdzięczają środkom na zmarszczki. Peptydy stanowią ich główny skład a także pobudzają syntezę kolagenu a także elastyny. W widoczny sposób pomagają nam wygładzić także te najgłębsze zmarszczki. Pomimo, że swoje główne wykorzystanie peptydy mają w kosmetologii to z dużym powodzeniem stosowane są też w innej, pokrewnej branży. Cieszą się bardzo dużym sukcesem w gronie osób uprawiających sport.

Peptydy SARM redukują tkankę tłuszczową, wzmacniają mięśnie, zwiększają odporność oraz siłę, odbudowują tkanki jak również zmniejszają pojawiający się w organizmie stan zapalny.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *