W obecnych czasach coraz więcej osób posiada różne problemy powiązane z uzębieniem. Niektórzy ludzie borykają się tylko z krzywymi zębami, inni zaś prócz tego posiadają wady uzębienia. Niestety pomimo bardzo dużych różnic, oba te problemy są niezwykle poważnie. Zawodem, który zajmuje się takimi problemami, jest ortodoncja.

Osoby, u których stwierdzono wady powinni udać się na konsultację do stomatologa-ortodonty, który na podstawie zdjęć i obejrzanego uzębienia kwalifikuje osobę do noszenia aparaty stałe chorzów. Niektórym pacjentom, szczególnie małym dzieciom wystarczy zakładanie ruchomego aparatu. Wówczas wady są naprawdę niewielkie. Jednakże leczenie tego typu aparatem jest także pierwszym krokiem do kolejnych etapów leczenia. Osoby, u których stwierdzi się poważniejszą wadę zgryzu, kwalifikowane są do aparatu stałego. Na rynku dostępnych jest wiele opcji – od zwykłych aparatów metalowych aż po samoligaturujące. Także dla bardziej wymagających osób dostępne są aparaty stałe, które są całkiem niewidoczne, bo zrobione są pod kolor zębów. Niestety usługa założenia stałego aparatu wiąże się z niemałymi wydatkami.

Cena pojedynczego łuku to ok. 1500 pln w przypadku zwykłego aparatu. W dodatku dochodzą do tego koszty regularnych wizyt, leczenia, wykonywania zdjęć i tak dalej. Jednak myślę, że to wszystko jest warte naszego zachodu, bo wyleżenie wady zgryzu możewyjątkowo pozytywnie wpłynąć na nasze samopoczucie oraz całe życie. Z pewnością będziemy znacznie bardziej pewni siebie.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *