Decydując się na urlop głowisz się: co będzie lepsze walizka czy plecak?
Osoby, które mają w planach wędrówki piesze a także pokonywanie olbrzymiej ilości kilometrów raczej wybierają plecaki ze względu na wygodę w trakcie przemieszczania się. Walizka lepiej spisuje się przy podróżowaniu samolotem.

Plecak na urlop
W trakcie wyboru plecaka głównie trzeba sugerować się rodzajem naszej wycieczki. Rozległa oferta daję gwarancje znalezienia właściwego sprzętu, żeby podróż przebiegała miło a także bez problemowo.

 

Pierwszym bardzo ważnym pytaniem jest, czy będzie to wyjazd trekkingowy, czy zwiedzanie miasteczka. Wyprawy górskie wymagają odpowiedniego ekwipunku oraz przygotowania.
Gabaryt plecaka jest ważny i uzależniony jest od twojego stylu w jakim się pakujesz. Jeżeli jesteś minimalistą na parę tygodni z pewnością wystarczy Ci plecak o pojemności 30 litrów, natomiast wybierając się w góry trzeba liczyć się z skokami temperatur. Niewątpliwie będziesz potrzebować cieplejszych ciuchów, które zajmują więcej miejsca. Plecak trekkingowy musi posiadać solidnie wykonane pasy biodrowe, bo większa część ciężaru jest właśnie tam skumulowana. Niezbędny jest w trakcie wędrówek górskich pas piersiowy, który zapewnia stabilność plecaka podczas trekkingu.
Jaki stelaż?
Zazwyczaj zalecane są wewnętrzne stelaże, które są o wiele wygodniejsze a także praktyczniejsze aniżeli stelaże zewnętrzne.
Właściwie jaki materiał powinien mieć plecak na wakacje?

Rodzaj a także jakość tworzywa jest ważna jeśli zależy nam na wytrzymałości naszego sprzętu. Warto zwrócić uwagę na spód naszego plecaka, który powinien być trwały.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *