Decydując się na urlop głowisz się: co będzie lepsze walizka czy plecak?
Osoby, które mają w planach wędrówki piesze a także pokonywanie olbrzymiej ilości kilometrów raczej wybierają plecaki ze względu na wygodę w trakcie przemieszczania się. Walizka lepiej spisuje się przy podróżowaniu samolotem.

Plecak na urlop
W trakcie wyboru plecaka głównie trzeba sugerować się rodzajem naszej wycieczki. Rozległa oferta daję gwarancje znalezienia właściwego sprzętu, żeby podróż przebiegała miło a także bez problemowo.

 

Pierwszym bardzo ważnym pytaniem jest, czy będzie to wyjazd trekkingowy, czy zwiedzanie miasteczka. Wyprawy górskie wymagają odpowiedniego ekwipunku oraz przygotowania.
Gabaryt plecaka jest ważny i uzależniony jest od twojego stylu w jakim się pakujesz. Jeżeli jesteś minimalistą na parę tygodni z pewnością wystarczy Ci plecak o pojemności 30 litrów, natomiast wybierając się w góry trzeba liczyć się z skokami temperatur. Niewątpliwie będziesz potrzebować cieplejszych ciuchów, które zajmują więcej miejsca. Plecak trekkingowy musi posiadać solidnie wykonane pasy biodrowe, bo większa część ciężaru jest właśnie tam skumulowana. Niezbędny jest w trakcie wędrówek górskich pas piersiowy, który zapewnia stabilność plecaka podczas trekkingu.
Jaki stelaż?
Zazwyczaj zalecane są wewnętrzne stelaże, które są o wiele wygodniejsze a także praktyczniejsze aniżeli stelaże zewnętrzne.
Właściwie jaki materiał powinien mieć plecak na wakacje?

Rodzaj a także jakość tworzywa jest ważna jeśli zależy nam na wytrzymałości naszego sprzętu. Warto zwrócić uwagę na spód naszego plecaka, który powinien być trwały.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *