Co włożyć na uroczystość weselną? – niezależnie, czy jesteś jednym z zaproszonych gości, czy również masz przed sobą wybranie sukni dla druhny, nie będzie to łatwy wybór. Wpis został opracowany przez jagusiowamoda.pl

Zatem przy wyborze sukni na wesele pamiętajmy o kilku prostych kwestiach.

Głównie, tradycyjnie sukienka na uroczystość weselną nie może być śnieżno biała – jest to bowiem kolor przeznaczony wyłącznie dla sukni ślubnej a także panny młodej, nawet jeśli skusi się na sukienkę w innym kolorze.
Wielu ludzi zastanawia się również, czy można ubrać czarną sukienkę na wesele. Tradycyjnie – nie, ponieważ kolor ten kojarzy się z żałobą. Aktualnie jednak odchodzi się od tej zasady. Czarna sukienka na uroczystość weselną może wyglądać ciekawie, jeśli rozjaśni się ją kolorowymi dodatkami – np. różowymi bądź w kolorze czerwieni.
Myślę, że warto natomiast w przypadku sukni na wesele postawić na inny kolor – jeżeli preferujesz ciemne kolory, może przykładowo być to odcień granatu, butelkowa zieleń albo kolor śliwkowy.

Pamiętaj również, że sukienka na wesele musi być sukienką wieczorową lub koktajlową. Jest to jedyna z tych okazji, na których lepiej też błyszczeć gustownością aniżeli seksapilem, ażeby nie osiągnąć za bardzo wyzywającego efektu.
Wybór sukni dla druhny rządzi się takimi samymi zasadami – powinna być elegancka, a zwłaszcza nie może przyćmiewać kreacji panny młodej. Dlatego należy wybierać taki strój w porozumieniu z panną młodą.

Spora część młodych panien może mieć życzenie, aby sukienka dla druhny pasowała idealnie do kolorów przewodnich uroczystości weselnej. Powinno się to uszanować – to w końcu dzień młodej pary, a jako świadkowe z pewnością również chcecie, aby wszystko pasowało perfekcyjnie.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *