Takim jednym z najbardziej znanych kierunków w okresie letnim jest Chorwacja. Właściwie dlaczego tak się dzieje? Głównie Chorwacja zachwyca urozmaiconymi krajobrazami.

Większość osób jeździ tam dla Adriatyku, które podczas lata jest ciepłe i krystalicznie czyste, a dodatkowo stwarza możliwość wyboru innej plaży dzień w dzień. Plaże kamieniste, piaszczyste, zamknięte w zatoczkach lub otwarte na morze, dzikie a oprócz tego popularne – wybór jest ogromny. W dodatku, wcale nie musimy się dużo przemieszczać, żeby dzień w dzień móc odpoczywać w innym miejscu. Każde miasteczko oferuje co najmniej parę typów plaż.

Dla spragnionych klimatów śródziemnomorskich Chorwacja może poszczycić się również przepięknymi miastami, gdzie w wielkiej części zachowały się starodawne kamieniczki a także bardzo wąskie zabytkowe uliczki. Jeżeli kogoś zachwycają takie klimaty, obowiązkowo powinien sprawdzić jakie perełki architektury skryte są w chorwackich miasteczkach.

Dla osób, które są spragnione górskich pieszych wycieczek również znajdzie się całe mnóstwo atrakcji. Oprócz tego, niesamowity widok gór w połączaniu z widokiem na morze maluje niepowtarzalny pejzaż.

Co dodatkowo stwarza, że Chorwacja jest tak ochoczo odwiedzana poprzez turystów ? Nie ma wczasów bez pysznego jedzenia. Posiadając tak cudowną linię brzegową niezaprzeczalnym jest rozmaitość a ponadto ilość dostępnych gatunków ryb a także owoców morza. Fani owoców morza będą mogli poczuć się tu jak w raju. Homary, kalmary, krewetki, ostrygi – myślę, że warto się tym zajadać bez opamiętania, ponieważ nigdzie indziej nie będą smakować tak jak świeżo wyłowione z Adriatyku. A takie będziemy mogli tutaj spotkać. Prócz tego warto korzystać z możliwości posmakowania ryb, które na terenie RP są słabo dostępne – jedną z nich może być morszczuk. Nie możemy zapominać również o tym, że ryby to prawdziwe bogactwo witamin minerałów a także składników odżywczych.

Jeszcze niedawno Chorwacja kusiła też podróżujących bardzo niskimi cenami w stosunku do innych krajów śródziemnomorskich Zachodniej Europy. Mimo tego, iż wciąż jest tam taniej, ceny te natomiast nieustająco wzrastają I nie mamy już takiej olbrzymiej różnicy. W szczególności w najbardziej znanych miejscowościach.

Wybierając Chorwację warto przemyśleć środek transportu. Jednym z najbardziej znanych a także częstokroć wybieranych jest auto. Samochodem do Chorwacji z południowej części naszego kraju dostaniemy się w paręnaście godzin i możemy podziwiać niesamowite widoki podczas podróży albo zatrzymać się po drodze oraz odwiedzać jakieś inne europejskie miasta. Należy także wspomnieć, iż samochód będzie niezastąpiony na miejscu, gdyż umożliwi swobodne przemieszczanie się do plaż a także umożliwi dotarcie do większej liczby cudownych miejsc.

Chorwacja jest jednym z państw, które należy przynajmniej raz w życiu zwiedzić. Niezależnie od tego czy preferujesz wylegiwanie się na plaży, czy też aktywny wypoczynek – na Chorwacji oczywiście odnajdziesz coś dla siebie.

Źródło: https://travel-time.pl/

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *