Własna witryna internetowa przedsiębiorstwa to wizytówka, jaka potrafi rozejść się bardzo szybko. A jeśli do tego rozchodzi się w pożądanych przez nas kierunkach, może trafić do dużej liczby potencjalnych klientów. I choćby z tego powodu nie powinniśmy ignorować jej wielkiego potencjału. Strona internetowa www pomaga nam wkroczyć w zupełnie nowe obszary. Daje o wiele więcej możliwości niżeli tradycyjna reklama. Nie dziwi więc fakt, że coraz to więcej działalności na nią się decyduje. No a wówczas stawiamy sobie pytanie, komu zlecić wykonanie i strona internetowa cena.

 

Wykaz cen stron internetowych to zestawienie, które pokazuje, jak dużo czynników wpływa na koszt naszej strony. Różnice techniczne i estetyczne sprawiają, iż ceny te balansują od trzech aż do parunastu tys. zł. Więc co tak naprawdę ma na nie wpływ? Pierwszym czynnikiem decydującym o cenie, jest osoba projektująca stronę. Strony o podobnych parametrach mogą różnić się pod względem ceny w zależności od tego, kto je wykonuje. Jeśli to projektant , który pracuje na własny koszt, to możemy spodziewać się niższych kosztów. A jeżeli to profesjonalne studio reklamy – wtedy kwota może okazać się znacząco wyższa.

 

Następnym elementem, który ma wpływ na cenę, jest typ strony internetowej. Należy bowiem zdawać sobie sprawę, iż możemy wyróżnić na dzień dzisiejszy dwa główne rodzaje witryn internetowych. Pierwszy z nich to tak zwana strona statyczna. Jej celem jest prezentowanie misji, ogólnej oferty, czy danych kontaktowych korporacji. Zmian na tego typu stronie nie można wprowadzać samodzielnie. Znajdujące się na niej treści mają pełnić funkcje informacyjną. Drugi typ witryny to z kolei strony internetowe oparte na tzw. CMS-ie. Ten system pozwala na ciągłeaktualizowanie informacji. Więc ten typ ma charakter dynamiczny i doskonale sprawdza się tam, gdzie bardzo ważne jest aktualizowanie informacji, ażeby odwiedzający stronę zawsze byli na bieżąco. Kolejnym elementem , który decyduje o kosztach strony jest forma strony.

 

Może ona być oparta na szablonie i wówczas jest na pewno tańsza. A może być stworzona wedle własnego projektu a wtedy jest ona bez wątpienia znacznie droższa. Zestawiając ze sobą różne cechy witryn internetowych, można utworzyć ich cennik. I tak szablonowe strony statyczne tworzone przez freelencerów to najczęściej kwota mniej więcej dwóch i pół tysiąca. Jeśli jednak taką stronę statyczną stworzyć ma fachowa firma, wówczas jej koszt wyniesie mniej więcej trzy i pół tysiąca. W przypadku projektów prywatnych jest to odpowiednio 3500 oraz 5000. Jeśli natomiast chodzi o strony internetowe oparte na CMS-ie, to szablony stron internetowych kosztują w granicach od 5.000-7.000 a projekty własne wręcz 15.000. I to w tym przedziale jest między innymi cena sklepu internetowego, który powinien być dynamiczny. Jedynie wówczas nadąża on za zmianami w ofercie i umożliwia użytkownikom sprawne załatwienie zakupów.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *