Dzień w dzień, niemniej wtłoczeni w schematy powszechnego kieratu, kilka spraw wykonujemy z myślą o przyszłego losu. W minionych miesiącach, zdominowanych tematem korona-wirusa, wielu ludzi odczuwa przygnębienie wywołany różnorodnymi zakazami. Konieczność rezygnacji z typowych aktywności na myśl zadań zastępczych, poczucie separacji, problemy w przemieszczaniu się, a głównie brak bezpośredniego kontaktu z osobami spotykanymi na co dzień to uwarunkowania, które zmniejszają samopoczucie.

 

Najgorsza do wytrzymania jest jednak brak pewności jutra. W czasach, w momencie gdy zarobki pracowników są obniżane, a poniektórzy tracą pracę, w momencie kiedy wręcz bardzo duże a także stabilne materialnie spółki zapowiadają spore zwolnienia, przyszłe dni staja się mocniej niepewne. Strach o jutro mamy możliwość natomiast oswoić. Niezmiernie pomocny ma możliwość się tu okazać codzienny horoskop.

 

Oczekiwanie pozytywnych szczegółów w dzisiejszej rzeczywistości wspiera zdroworozsądkowemu myśleniu o bieżących sprawach, bez kłopotliwego strachu o to, co później. Skupienie na dniu dzisiejszym a także jej wyzwaniach stymuluje do funkcjonowania oraz przezwyciężania problemów. Przepowiednie pełnią podobną funkcję, częściej pozytywnie działając na daną osobę. Wszelkie wskazane dylematy i komplikacje stają się na skutek nim oswojone, a przez to łatwiej sobie z nimi poradzić. Podobnie działać prawdopodobnie typowy horoskop. Myślenie o kolejnych przyszłego losu, jakiej niezbite detale są już popularne czy spodziewane, obniża lęk, przed nią i korzystnie oddziałuje na ludzka psychikę, eliminującniekorzystne napięcie.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *