Bolesławiec to urokliwe miasteczko zlokalizowane na terenie województwa dolnośląskiego. Jest malowniczo położone nad rzeką Bóbr, niedaleko Jeleniej Góry oraz granicy z Niemcami, stanowi atrakcyjne miejsce na mapie naszego Państwa. Słynie jednak przede wszystkim z rozpoznawalnej na całym świecie pięknej ceramiki.

 

Swoim urokiem przyciąga nie tylko kontrahentów manufaktur, lecz również turystów, którzy pragną poznać historię a także miejsce, w którym produkowane są wspaniałe wzory. Bogata w szczegóły historia oraz praktykowane od wieków tradycje miasta Bolesławca czynią to miasteczko warteodwiedzenia. Należy docenić także jego położenie – niemalże na granicy ziem Polski, Niemiec oraz Czech. Ta lokalizacja na pewno miała wpływ na dzieje miasta na przestrzeni czasu oraz różnych wydarzeń w historii. Dzięki swojej przeszłości miasto Bolesławiec ma obecnie do pokazania ciekawą historię, jaka z pewnością zasługuje na to, ażeby się z nią dokładnie zaznajomić.

 

Atuty turystyczne miasta posiadają niemały wpływ na dynamiczny rozwój gałęzi turystyki, w tym zwłaszcza bazy noclegowej. Jeśli chodzi o miejsca noclegowe Bolesławiec ma zróżnicowaną ofertę , która jest dopasowana do wymagań wszystkich przybywających turystów. Popularne są pensjonaty a także apartamenty o różnorodnym standardzie, które są położone zarówno w centrum miasta, jak również w dalszej okolicy. Dla odwiedzających wolących hotel bolesławiec również proponuje kilka wariantów. W Bolesławcu dostępne są hotele o różnej klasie, zarówno kameralne jak i te większe. Niezależnie od wybranego miejsca noclegu, Bolesławiec bez wątpienia zadowoli każdego z nas.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *