Uszczelniacz chłodnicowy uszczelnienia.pl stosowany jest w przypadku występowania wszelakiego rodzaju niewielkich nieprawidłowości w układzie chłodniczym pojazdu. Jeśli uszkodzenia w przewodach nie są zbyt duże to możliwe jest wykorzystanie takiego mechanizmu jak uszczelniacz do chłonic. Środek ten zawiera niedużych rozmiarów cząstki aluminium, których zadaniem jest załatanie dziur w układzie chłodniczym pojazdu, wręcz tych malusieńkich rozmiarów.

 

Oprócz tego środek tego typu w żaden sposób nie wpływa ani na funkcjonowanie samego układu, ani na funkcjonowanie chłodnicy. Używa się go stosunkowo łatwo. Wsypuje się zwyczajnie preparat do chłodnicy, co możemy wykonać własnymi siłami, niemniej jednak z zachowaniem wszystkich podstaw ostrożności. Środek rozejdzie się po układzie w mniej więcej piętnaście minut. Po tym czasie można znowu uruchomić auto. W samochodach osobowych obok uszczelniacza znajduje się również element tak zwany uszczelniacz wału korbowego. Uszczelniacz wału korbowego uszczelnia połączenie wału korbowego wraz z blokiem silnika. Wystąpienie różnorodnego typu uszkodzeń uszczelniacza wału korbowego częstokroć stwarza kłopoty tj. wyciekanie oleju z silnika auta.

 

Natomiast wymiana tego detalu jest sprawą dość trudną, zatem świetnie jest to powierzyć godnemu zaufania mechanikowi. Ażeby całkowicie wymienić tenże detal należy zdemontować w samochodzie calusieńki silnik. Dopiero wtedy będziemy mieć do niego dojście.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *