Spadek i zachowek, podwyższenie alimentów, podział spadku czy rozwód – to oczywiście tylko poniektóre kwestie, które konsultuje się z doświadczonymi prawnikami. W obecnej sytuacji, ażeby zyskać profesjonalną poradę prawną, nie trzeba wcale udawać się osobiście do kancelarii prawniczej. Obecnie prawnicy oferują też swoje porady prawne przez telefon i online.

Porada prawna bez opuszczania domu
Poradnictwo prawne to kluczowa usługa świadczona poprzez kancelarie prawne, radców prawnych i adwokackie. W dawnych czasach, aby zyskać profesjonalną poradę, trzeba było udać się do kancelarii prawniczej osobiście. W obecnej chwili na całe szczęście nie jest to już wymagane, ponieważ bardzo często spotyka się prawne porady w internecie a także przez telefon.

Tego rodzaju usługi z zakresu prawa absolutnie niczym nie różnią się od tych świadczonych osobiście. Są jednocześnie zdecydowanie bardziej wygodniejszą opcją dla klienta – nie musi wcale on udawać się do prawnika, co stanowi ogromną oszczędność czasu. Ponadto, w niektórych miejscowościach nie ma kancelarii prawniczych, a dojazd do najbliższej oznaczałby bardzo daleką eskapadę. A więc wtedy to znakomite rozwiązanie.

Jak wygląda udzielenie porady prawne przez telefon?
Obecnie mnóstwo kancelarii oferuje usługi prawne przez Skype, telefon czy online – przez skrzynkę email. Żeby skorzystać z takiej usługi, musimy znaleźć właściwą kancelarię, przesłać do niej swoje zapytanie, zaczekać na wycenę, a potem uiścić opłatę za usługę. Już w ciągu kilku dni będziemy mogli otrzymać gotową poradę prawniczą.

A więc po tego typu poradę nie trzeba wcale jechać do kancelarii prawniczej – zdołamy zrobić to też przez internet!

 

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *