Zakończyłeś pisanie książki i aktualnie pora na ten wzniosły moment – jej wydanie. To tez istotne, bo lektura zazwyczaj sprzedaje się po okładce. Na start zdecyduj jaką okładkę wybrać. Twarda oprawa książek czy druk książek w miękkiej oprawie?

A ma możliwość zeszytowa, klejona, szyto-klejona? Też dobór formatu, jaki pasuję do tematu oraz charakteru tematu lektury jest bardzo ważny. W następnej kolejności zdecyduj jaki typ papieru wnętrza oraz okładki. Należy odszukać najlepszą, polecaną drukarnię książek, która specjalizuje się nie tylko w cyfrowym druku, ale również z własnym intraligatorskim zapleczem. Cyfrowy druk książek to rozwiązanie jak najbardziej produktywnie i zaawansowane. O ile drukarnia cyfrowa wykorzystuje najnowższe maszyny, produkt ostateczny w formie książki wydrukowanej cyfrowo nie powinien się jakościowo w ogóle niczym różnić od drukowanych książek w offsecie. Zwracając uwagę na cyfrowy druk książek a offsetowy to dysproporcja polega jedynie na tym, że druk cyfrowy opiera się na zastosowaniu tonera, a offsetowy druk farb.
Na początek oszczędnie zlecić należy wydruk i obrzeże jednego egzemplarza książki. Taki egzemplarz będzie dla nas okazowym, da nam realną zarys książki, zanim trafi ona do sporej ilości rąk czytelników. Umożliwi również na wychwyceniev a także wyeliminowanie ewentualnych pomyłek lub dosłownie pełną przemianę pomysłu oprawy. W momencie gdy posiadamy już te gwarancję jak ma się prezentować książka pora na wydruk – dobrze na początek tez ekonomicznie niskonakładowy dla osób, które podejmą się zrecenzowania. Jeśli twoja książka będzie posiadaćzainteresowanie w gronie czytelników to w każdym momencie jest możliwość domówić dodruk w pożądanej liczbie egzemplarzy.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *