Osoby wykonywające prace w Krainie fiordów i reniferów ze stuprocentową pewnością zainteresuje rozliczenie podatku w Królestwie norweskim 2020. by poprawnie wszystko rozliczyć powinniśmy to za dwutysięczny dziewiętnasty rok zrobić do 30 kwietnia obecnego roku.

Rozliczenie podatku w Norwegii 2020

Jednak ciekawe wyjście to wydłużenie tego okresu do końca 05.2020 dla osób własnych. Wstępna wysokość podatku jest obliczana przez Skarbowy Urząd, Urząd ten ma obowiązek mieć kluczowe dane. Status pendler może uzyskać również obcokrajowiec w dwutysięczny dwudziestym roku, a bywa to niemal najbardziej przydatna i korzystna ulga podatkowa w Norwegii. Nie powiedzieliśmy jeszcze jak rozliczyć podatek roczny w Królestwie norweskim a oprócz tego gdzie oblicz podatek roczny spółki w Krainie fiordów i reniferów do czego przeskoczymy za moment.

Dostanie podatkowej karty

Pierwszy etap to uzyskanie podatkowej karty właściwej dla okresu rozliczenie roczne w Norwegii. Jeżeli już nie zrobimy tego to Skarbowy Urząd zostanie zobowiązany przekazać pracodawcy wiadomość, ażeby odliczył 50% podatku od uzyskanego dochodu. Poprzez to tak istotne jest abyśmy pamiętali to zrobić osobiście, bo bywa to po prostu w moim biznesie. Wstępne podatkowe rozliczenie jest dostępne na Alltinn platformie na przełomie marca a ponadto kwietnia. W tym okresie czasu jest ono udostępniane przez Skarbowy Urząd, jakie starannie przestrzega umów prawnych. Dokument ten będzie zawierał informacje uzyskane od pracodawców, banków a oprócz tego innych urzędów, które mają wpływ na wysokość podatków.

 

Misją podatnika jest sprawdzenie prawidłowości owego dokumentu. Jeśli nie będziesz miał żadnych zastrzeżeń to zostanie to uznane jako finalne i kluczowe podatkowe rozliczenie. Wyniki mogą być posłane pocztą na dany adres podatnika lub też udostępnione do ściągnięcia na stronie www Altinn. Celowo zostały rozpowszechnione dwie sposoby. Pierwsza jest dla ludzi starszych albo nie używających na codzień z globalnej sieci. Preferują oni dawne praktyki pocztowe a dodatkowo dominuje tu skłonność do posiadania egzemplarza fizycznego. Druga grupa to ludzie hobbiści cyfrowego otoczenia, jacy nie czerpią codziennie z poczty. Dziś wszystko można pozyskać z globalnej sieci i jest to z pewnością plus swoich czasów. Zgłoszenie zastrzeżeń do dokumentu wydane przez Skarbowy Urząd możemy zgłosić najpóźniej do 30 kwietnia 2020 roku. Jest to termin końcowy na wnoszenie jeszcze jakichkolwiek poprawek poprzez to za wszelką możliwość musisz dopilnować tego terminu. Warto wziąć pod uwagę na otwartą ulgę dla ludzi spoza kraju jaką jest status pendler. Oznacza to dojeżdżającego pracownika ażeby ją zyskać jesteśmy zmuszeni dowieść, że jesteśmy legalnie zatrudnieni w Norwegii u legalnego pracodawcy na umowę o pracę. A po drugie jesteśmy zmuszeni regularnie udokumentować tripy do ojczystego kraju innymi słowy Polski. Istnieją na pewno dwie rodzaje tej podatkowej ulgi. 1-wsza to kiedy dojeżdżającym jest członek rodziny, a druga alternatywa jest dla osób samotnych, jacy nie powracają do rodziny jedynie do swojego drugiego lokalu mieszkalnego.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *