Innowacyjny sprzęt ortopedyczny bardzo upraszcza działanie oraz egzystowanie osobom niepełnosprawnym. Stosowanie dobrze wybranych narzędzi ułatwia przemieszczanie się i robienie czynności dnia codziennego. Czym są ortezy dziecięce? Jakie to mają charakterystyczne cechy? Jaki to sprzęt umożliwia niepełnosprawnym przemieszczanie się oraz lepsze istnienie?

 

Ortezy to niezwykle przydane urządzenia przy użyciu których jest możliwa stabilizacja stawów, jak i zbytnie używanie ich. Specjalnie zbudowane urządzenia są dopasowane do konkretnych partii naszego ciała, jak również pozwalają nam na rozpoczęcie wykonywania sportu czy innych aktywności. Każda z naszych ortez ma wyjątkowe oznaczenia i przeznaczona jest do zakładania w konkretnych miejscach. Orteza AFO to produkt wykonany z myślą o deformacjach, schorzeniach i kontuzjach występujących w obrębie stawu skokowego, podudzia a także stopy. Jej specjalna budowa utrzymuje kontuzjowane stawy w czasie naszej aktywności, jak również aktywizuje mięśnie do właściwego funkcjonowania. Pośród popularnych ortez można wyróżnić typy: sztywne i ruchome.

 

Artykuły ruchome używa się zarówno do poruszania, jak również czynności sportowych. Za pomocą budowy, która to posiada ruchomy przegub jest możliwe realizowanie ruchu zgięcia grzbietowego i podeszwowego. Następne z rozwiązań zapewnia nieruchomość i stabilność, a także stanowi podporę dla wiotkich nóg i rąk, ich niedowładów czy wyraźnych niestabilności. Opisywaną ortezę AFO używa się w sytuacjach tj: – wyrównywanie deformacji stopy – szpotawość, – zabezpiecza także stopy pacjenta po zabiegach operacyjnych, – zabezpiecza niestabilny staw skokowy, i tym podobne. By ta orteza, jak najlepiej wypełniała własną rolę, musi być dopasowywana do każdego z osobna. Tworzywo wytworzenia winien być mocny, a równocześnie komfortowy oraz wygodny podczas korzystania z niej. Tymczasem orteza DAFO to stabilizator dynamiczny zatrzymujący naszą stopę we prawidłowym miejscu. Wykorzystywana jest w kontuzjach stawu skokowego dotyczących wszystkich niestabilności oraz nieutrwalonych deformacji stopy.

 

Ortezy DAFO i AFO produkowane są z bardzo leciutkich tworzyw, z przystosowaną osobiście budową. Powszechnie użytkowanym sprzętem na czas rehabilitacji są także ortopedyczne gorsety. Produkty te powstrzymują postępowanie utworzonych deformacji w naszym kręgosłupie. Podtrzymuje strukturę kifoz i lordoz, jak i w pewnym sensie zastępuje funkcje podtrzymujące mięśni. Dzięki użyciu gorsetu jest możliwe poprawne rozłożenie wszystkich sił działających na kręgi, a także wzmocnienie i stabilizacja łączeń międzykręgowych. Tego typu gorsety dedykowane są osobom, które cierpią na: – boczne skrzywienie kręgosłupa – postępująca skoliozę, – nadmierną lordozę,- kifozę, Gorset stabilizujący musi być zrealizowany z indywidualnym wzięciem pod uwagę sporej ilości czynników takowych jak: rozmiar, wzrost pacjenta, schorzenie czy szybkość postępowania deformacji i niedyspozycji.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *