Jeśli chodzi o obszernie pojęte bezpieczeństwo w placówce Gminy, to chodzi tutaj w zasadzie o bezpieczeństwo i tajność uzbieranych danych. Bezsporne jest to, że dane muszą przepływać zarówno w granicach organu jak również pomiędzy pojedynczymi jednostkami, toteż wyjątkowo ważne staje się zagwarantowanie bezpieczeństwa ich przekazywania. Musi być w związku z tym zapewniony stosowny stan kontroli, zaś w szczególności odnosi się to do informacji delikatnych oraz danych osobowych, jak również tematyki różnych uzgodnionych transakcji.

Oprócz rozwiązań programowych powinno się tedy przyłączyć coś, co ma nazwę sprzętowy firewall, czyli tzw. zapora ogniowa przeciwko uzyskaniu nieautoryzowanego dostępu, ale właśnie rodzaju sprzętowego, a nie programowego rodzaju. 1 z bardziej rekomendowanych wyjść tego rodzaju okazał się tak zwany UTM Stormshield. Konfiguracja Stormshield UTM powinna być tymczasem przeprowadzona poprzez profesjonalistę, tak żeby nie było żadnych wątpliwości dotyczących fachowości jego czynności jak również spodziewanego poziomu ustalonych zabezpieczeń.

Jest to niesłychanie ważne, ponieważ zawsze może mieć miejsce nadzór NIK w placówce gminy i wówczas dobrze jest uniknąć wszelakich prawdopodobnych problemów. Trzeba pamiętać o tym, że NIK jest w stanie uskutecznić nawet kilkanaście tyś. inspekcji w czasie 1-ego roku i idzie tu o weryfikację wszystkich instytucji i urzędów, które ta Izba ma uprawnienie poddać weryfikacji przez ważność ustawy, według jakiej funkcjonuje. Kontrola ma możliwość z pewnością tyczyć się kilku procedur, wszak bezpieczeństwo wysyłania i odbierania informacji niewątpliwie zostanie też skorygowane.

Link: konfiguracja utm stormshield

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *