Sporej ilości z nas ma problemy z koncentracją, czyli sztuką skupienia toku myśli na jakimś zadaniu a także właściwym wykonaniu go. Przyczyn jest możliwość być wiele, nie dobra dieta, stres, brak ruchu i wiele innych. Problemy z skupieniem uwagi to natomiast nie jedynie sfera ludzi starszych, niemniej jednak też maluchów oraz nastolatków w wieku szkolnym (może być to wielką barierą w nauce).
Jest natomiast możliwość na skończenie, a chociażby ograniczenie owego utrudnienia. Chodzi tu mianowicie o reklamowane środki na koncentrację, tak zwane suplementy diety. W większości sytuacji, oprócz koncentracją, działają one też na logiczne myślenie, pamięć, umiejętność prostego uczenia się i zdobywania nowych kwalifikacji. Jak widać, tego typu sposoby na koncentrację umieją przynieść ulgę nie jedynie młodym osobom, którzy są zobowiązani nauczyć się do egzaminu lub odpytywania w szkole, a są nieustająco zdekoncentrowani i nieobecni, ale też osobom starszym, które w wielu wypadkach na przykład zapominają zażyć pigułki, albo nie pamiętają w sklepie, co chciały zakupić.

Nie istnieje notabene czegoś takiego jak 1, niezastąpiony lek na koncentrację. W każdej aptece, czy to stacjonarnej czy internetowej, wyszukamy co najmniej kilkanaście takowych towarów. W większości przypadków ich składy są dość przybliżone, niemniej jednakbez wątpienia mogą się nieco różnić. W ogromnej liczbie przypadków zlokalizujemy w nich lecytynę, magnes, miłorząb japoński, niemniej jednak także guaranę, żeńszeń czy kofeinę a oprócz tego selen, cynk lub witaminy z kategorii B. Przy tych wszelkich dobrodziejstwach, mieszaniny te nie są zbyt drogocenne i prawdopodobnie właściwie każdy będzie miał możliwość samemu bez kłopotów zezwolić na ich drobne spróbowanie.