Uporządkowany ogród potrzebuje mnóstwo pracy.
Wszelki ogród wiąże się z właściwie wiecznie trwającymi czynnościami porządkowymi. Chwasty powinno się sprzątać regularnie, żeby nie przejęły uporządkowanych przez nas miejsc. W każdym ogrodzie czasem się zdarza, że roślinki ozdobne wysychają. Je też musimy usunąć oraz zastąpić nowymi. Jeżeli posiadamy drzewka, zachodzi konieczność stałego przycinania ich. Trzeba zapamiętać, aby rozrastające się krzewy nie weszły na wybrane ścieżki, a one z kolei nie zarosły trawą. Dbanie o ogródek, to robota niemal przez cały rok. Zaczyna się wiosną i zwykle kończy zaraz przed zimą.
Większa część zadań, to sadzenie kwiatów, komponowanie ich, nawożenie oraz podlewanie. Ale czym byłby ogród bez głównej myśli ogrodnika o jego zagospodarowaniu? Każda kompozycja powinna posiadać swoją przestrzeń. Roślinki powinny separować ewidentne przestrzenie, a grunt pod roślinkami oraz wokół warto wyłożyć. Ogrodowy kamień jest w tym niezwykle pomocny.
Możemy za pomocą niego utworzyć kolorowe pola, zaznaczyć początek lub koniec kompozycji, a także użyć jako materiału okrywowego. Pozwoli to nam ustrzec się od niepotrzebnego pielenia, czy też przycinania trawy w miejscach, gdzie nie planujemy sadzić roślinek. Doskonale w takowej roli sprawdzą się fascynujące oraz tanie otoczaki.

Komfortowe przechadzanie się po ogrodzie umożliwiają dróżki. Kostka granitowa, to świetny budulec bruku, ale i właśnie takowych ogrodowych ścieżek. Wyglądają one niezwykle gustownie i są bardzo trwałe.

Więcej: otoczaki hurt

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *