W informatycznym świecie duże znaczenie mają nietypowe nazwy. Dla początkującej osoby, to pewnie najbardziej niezrozumiała terminologia. Na ogół jest to złączenie nic nieznaczących słów z zagranicznymi nazwami i symbolami alfanumerycznymi. Skomputeryzowanie ludności sprawiło, iż na dzień dzisiejszy posługujemy się nimi na co dzień i świetnie nam z tym.

Technika poszła w ostatnich czasach do przodu i obecnie między innymi z powodu zasług firmy Kompix, jesteśmy wstanie działać sprawniej i szybciej niż jakiś czas temu, Comarch Optima gospodaruje wieloma narzędziami, jak choćby Comarch ERP Altum. Na pewno głosi to wielu osobom niemalże tyle samo, co chińskie znaczki, czyli kompletnie nic. Całe szczęście, że informatycy doskonale rozumieją, o co biega. Nie przynależą do tej części społeczeństwa, która z informatycznych pojęć ogarnia wyłącznie Windows 10 i Windows XP.

Rozwój w informatyce przyniósł zarówno bezmiar należytych rezultatów. Przede wszystkim wspomógł opanować terroryzm (chociaż na nieszczęście doprowadził też do postępów cyberterroryzmu), dał możliwość rozwoju naukowych badań oraz znacznie pomniejszył papierkową robotę w wielu sferach społecznego życia, indywidualnego i państwowego. Przyczynił się też do powstania wirtualnych społeczności, które funkcjonują na portalach społecznościowych.

Pośród zagrożeń, jakie niesie wraz z sobą innowacyjna technologia, prócz przestępczości w sieci istnieje też izolacja — w szczególności młodych — ludzi. Powoduje to rozpady małżeństw i inne tragedie rodzinne. Aczkolwiek przy tak dużym stosowaniu informatyki, można oznajmić, iż osiągnięto światowy sukces technologiczny. Komputery pomagają osobom spełnić swoje własne zamiary, a osoby nie zawsze odpowiednio je wykorzystują.

Najnowsze osiągnięcia na ów polu łączą się z akcjami humanitarnymi, jakie były przeprowadzane na calutkim świecie z uwagi na żywiołowe klęski. Za sprawą nawigatora GPS oraz specjalnego systemu odczytującego pogodę dało się urządzić pomocowe akcje zanim jeszcze przyszło do klęski. Również mapy do tychże działań zostały zrobione dzięki nowoczesnemu oprogramowaniu GIS, co znacznie przyspieszyło proces przygotowawczy.

Widzimy więc, że nie ma konieczności obarczać winą za niechciane skutki informatycznego rozwoju ani partnera Comarch, ani firmy Microsoft, ani żadnej innej firmy. Winę tę ponoszą poniektórzy użytkownicy, a do tego nieliczni. Licencje wszelakich programów informują, iż obciążenia za złe wykorzystywanie aplikacji, otrzymuje użytkownik.

Rozwój technologiczny, to ogromne dobrodziejstwo, ale też wyzwanie dla korzystających z niego ludzi. Należy pamiętać o przestrzeganiu reguł etyki w necie oraz korzystając z przeróżnych produktów i w szerokim zakresie rozumianych komputerowych sprzętów. Wirtualny świat zobowiązuje do identycznego traktowania jak realny świat. Różnica jest wyłącznie taka, że w informatycznym świecie mamy wrażenie, że władają tu inne prawdy. Jednak jest to wyłącznie iluzja.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *