Globalna sieć stał się niezwykle nowoczesną gałęzią przemysłu. Na dniach tworzy się wielka ilość portali, posiadających większe i większe serwery. Serwery takie potrafią obstawiać gabarytem pełne pokoje, a nawet budynki.

Zarządzanie witrynami jest czynnością konieczną, wymagającą odpowiednich kwalifikacji, poprzez to do tego typu funkcji są wybierani profesjonaliści, którzy zadbają o sprawne funkcjonowanie witryny. Wykonują oni egzaminy kontrolne, polegające na wykonywaniu kontrolowanego ataku na serwer, posiadające na celu praktyczną ocenę obecnego stanu ochrony tego serwera w szczególności odporności na chęci przełamania zabezpieczeń.

Są różnorakie metody testów kontrolnych, między innymi jest to Test weryfikujący z minimalną orientacją (black box), Egzamin kontrolny z całkowitą edukacją (white box lub crystal box) a oprócz tego Testy weryfikacyjne grey box, które są kompromisem pomiędzy black box oraz white box, posiadające detale obu podejść. Wszelkie te egzaminy mają na uwadze zabezpieczyć stronę przed ewentualnymi złodziejami.

Weryfikacja bezpieczeństwa danej strony jest misją niezwykle ważnym, gdyż to tego typu zapory bronią stronę przed włamaniami i dbają o ochronę użytkowników, między innymi pilnują, żeby nasze prywatne informacje takie jak na przykład obrazy, dane osobiste, a nawet nr kart nie wyciekły oraz nie znalazły się w niewłaściwych dłoniach. Osoby te dbają również o jakość sprzętu jego konserwacją, zamianą czy też reperacją. Osoba taka musi posiadać szeroki krąg wiedzy z dziedziny technologii informacyjnej.

Zobacz: weryfikacja bezpieczeństwa

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *