Kominki ekologiczne wolnostojące są nowoczesną odsłoną dla tradycyjnych kominków. Paliwo dla kominków ekologicznych stanowi biopaliwo – ciało ciekłe na bazie alkoholu etylowego. Biokominki nie oddziałują źle na środowisko. W trakcie przebiegu spalania nie emitują żadengo zapachu, brak jest popiołu. Do selekcji mamy niesłychanie dużo nowoczesnych odsłon kominków ekologicznych. Biokominek może mieć u siebie każdy bez przymusu posiadania kominowego ciągu, zwyczajnie instalujesz i korzystasz. Służą one za wyrafinowaną dekorację naszego mieszkania, pasują do każdego wnętrza. Biokominki spisują się zarówno wewnątrz jak i na zewnątrz (możemy je zamontować w altanie). Można korzystać z niego raz na jakiś czas lub przez cały rok wszystko zależy tylko od naszej kreatywności. Stanowią one punktowe źródło energii cieplnej.

Kominkowe wkłady, uwzględniając materiał, z którego są wykonane można podzielić na żeliwne oraz stalowe. Ich montaż powiązany jest z bezdyskusyjnym posiadaniem tak zwanego wylotu spalin. Zaopatrzone są w szkło hartowane. Nie możemy ich zamontować w każdym dowolnym miejscu. Będziemy mogli zakupić kominkowe wkłady z tzw. płaszczem wodnym, które umożliwiają ogrzanie całego lokalu przy użyciu instalacji ogrzewania centralnego. Paliwo do spalania stanowi pellet lub drewno zależnie od stylu wybranego kominka.

Wolnostojące piece wykonane są tak samo jak kominkowe wkłady z żeliwa lub stali i wyposażone są w szkoło hartowane. Od zwyczajnych kominkowych wkładów wyróżnia je to iż obrobione są cegłami żaroodpornymi, a paliwem może być drewno, pellet albo węgiel.

Więcej: https://www.wkladykominkowe.net.pl/

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *